Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir ?

Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir ?
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 166 kez okundu.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Yılan yağı tıbbı açıdan kullanılan bir yağ olması ile beraber saç bakımında da oldukça faydalı bir saç bakım ürünüdür. Hem pratik hem de etkileyici sonuçlar veren yılan yağı saç dökülmesine ve saçın hızlı uzamasına yardımcı olur.

En yaygın şikâyetlerden biri olan saç dökülmesi, dökülmüş olan saçın yeniden çıkmaması, saçın hemen uzamaması gibi şikâyetlere yardımcı olabilen yılan yağı içinde bulunan omega 3 sayesinde ihtiyacınız olan vitamini ve minerali karşılar. Yılan yağı kepeğe de iyi gelen bir bakım ürünüdür. Saçlarınızda etkili olan bu yağ kaş problemi yaşayanlara da yardımcı olur. Hem erkeğin hem bayanın kullanabileceği bir yağdır. Bu yağı eczanelerde, aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Peki, bu yağı nasıl kullanırız faydaları nelerdir bir göz atalım.

Yılan Yağının Kullanımı

Yağı şampuanınıza karıştırarak kullanabilirsiniz, fakat saçınıza direk uygulamanızda fayda var. Bu yağı başka yağlarla birlikte kullanacaksanız saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza yedirdikten sonra 30 dakika bekleyip iyice durulayınız. Saçınızı durularken isterseniz şampuanla bir kere daha yıkayınız. Saçınızı duruladıktan sonra zaten farkı hissedeceksiniz. Saçınız sürekli kırılıyorsa kuru ve güçsüz saçlara sahipseniz bu yağ size iyi gelecektir. Eğer ki yağı tek başınıza kullanacaksanız saçınızın kırık olan yerlerine, dökülmüş kısımlara, seyreklik gördüğünüz yerlere 1-2 damla damlatınız. Damlatılan yere masaj yaparak yedirin ve 1-2 saat bekletin sonra ılık suyla ve şampuanla durulayınız. Bu işlemi haftada 3 kez uygulayın, ancak ailenizde ırksı bir kellik durumu var ise yılan yağı etkili olmayacaktır. Bu işlemi en az haftada 1 kere mutlaka uygulayınız etkisini zamanla göreceksiniz. İlk 1 aydan sonra farkı daha iyi anlarsınız. Mutlaka bu işlemi düzenli bir şekilde yapmalısınız düzensiz ve aksatırsanız faydasını göremezsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git