WhatsApp Artık Bilgisayarlarda Kullanılabilecek

WhatsApp Artık Bilgisayarlarda Kullanılabilecek
11 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 99 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

En iyi mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Whatsapp uygulaması yenilikleri ile hızlı ve kolay mesajlaşma imkanı sunarken, Arama ve dosya gönderme seçenekleri de sunuyor. Cep telefonundan taratılan QR kodu ile web tarayıcısı üzerinden whatsapp uygulamasını kullanırken, geliştirilen özellikleri ile artık bilgisayarlarınızda rahat bir şekilde kullanabileceksiniz.

Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X 10.9 (Mavericks) sürümleri ile çalışacak olan uygulama alt versiyonları kapsamıyor. Hızlı ve güvenli mesajlaşırken, görüntülü yazışma sayesinde daha rahat iletişim kurulacak. Daha önceden tarayıcı yardımı ile bilgisayarda whatsapp kullanılırken, yeni güncelleme ile arkaplanda çalışan tarayıcıya gerek kalmayacak. Dünya’nın en çok kullanıcısı bulunan uygulamalar arasında oldukça popüler olan Whatsapp’ı bilgisayar ortamında nasıl kullanacağınız hakkında ayrıntılar haberin devamında.

Whatsapp’ın Bilgisayardan Kullanımı

Kullandığınız işletim sistemine göre QR kodunu okutmak gerekiyor.

https://web.whatsapp.com adresine giriş yaptıktan sonra karşımıza QR kodu geliyor. Bunun için Cep telefonlarında Wifi veya Mobil veri internet özelliğinin aktif olması gerekiyor.

Android : Whatsapp’ı Açın – Menü – Whatsapp Web seçeneği seçilir

İphone :  Whatsapp’ı Açın -Ayarlar – Whatsapp Web

Farklı işletim sistemine sahip telefonlarda Menü veya Ayarlar kısmından giriş yapılarak Web seçeneği tıklanır ve bilgisayar ekranındaki QR kodu okutulur. Otomatik olarak tarayıcı uygulamayı ekrana yansıtarak daha rahat bir şekilde mesajlaşmayı sağlayacaktır.

Masaüstü bildirimleri ile gelen iletileri anlık olarak takip etmek mümkün görünüyor. Teknolojisi ve yeni özellikleri ile Whatsapp masaüstü uygulaması tasarımı ve sadeliği ile oldukça başarılı.

Resim ve Video paylaşımlarını Sağ Tıklayarak farklı bir şekilde bilgisayara kaydetme seçeneğide sunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git