Teras Kapama Sistemleri Avantajları

Teras Kapama Sistemleri Avantajları
14 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 13 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Teras Kapama Nedir ve Nerede Bulunur ?

Apartmanın son katındaki evin bir bölümü ayrılarak genişçe bir balkon edilmesine teras kapama denir. Bu yüzden ‘’teras kat’’ deyimi de apartmanın son katı olduğunu belirtir. Genelde, apartmanın en küçük dairesi teras kat olur ve teras kapama olarak adlandırdığımız bu alanlar binanın iç kısmında yer alırlar.

Teras katta bununa daire’nin üzeri açık olarak bulunan bölümlerinin üzeri ahşap, cam veya başka bir yapı malzemesi ile kapatılıp iç kısımlarının yalıtılmış olmasına teras kapama denir. Kullanılan malzemenin cinsine bağlı olarak cam kapama ve ahşap kapama denilen bu yapılar bazı durumlarda şirketlerin kişiye özel olarak bazen geliştirip bazen ise yeniden tasarlamış olduğu orijinal modeller de dairesinin bir kısmını kapamak istiyen insanlara sunulur. Mutlaka kendinize ve bütçenize uygun bir teras modeli bu şirketler’den temin edersiniz.

Teras Kapama modelleri

Bahçelere nazaran daha kullanışlı olan bu modeller sizin için de bir kurtarıcı olabilir. Yazın sıcaklarından kurtulmak için bire bir olan teraslar sizlere onlarca farklı model barındırıp evlere şık bir görünüm kazandırır.

Yaygın olarak kullanılan modeller ahşap olarak tasarlanan modellerdir çünkü yazlık bölgelerde bulunan evlerin yapısına en uygun teras kapama modeli budur. İçlerine farklı dekorasyonlar uygulanarak birçok farklı seçenek için kullanılabilir. Örneğin, bir masa kurulup duvara bir barbekü yerleştirilmesi ile mangal partilerine uygun bir dekorasyon elde edilebilir.

Taşıyıcı yapı malzemesi ve cam ile kaplanmış teraslar alan sıkıntısı çekmeyenlerin en çok tercih ettiği modeller arasındadır. Bu model telikli tavan ile güneş ışınlarını önler. Bu model iç kısımda bulunan duvar bölgesi’nin dolap veya raf ile kaplanması ile hem alan tasarrufu hemde şık bir görünüm sağlar.

Peki Neden Teras Kapama’yı Tercih Etmeliyiz?

Eğer siz de bir balkon, bahçe ya da terasa sahipseniz oldukça şanslı olduğunuzu bilmenizde fayda var. Çünkü son yıllarda büyük bir lüks haline gelen teras kapama her geçen gün fiyatlanıyor ve ulaşılması güç bir hale geliyor. Bütün bu kolaylıkların ve lüksün bulunduğu bu alanlar güneşin kavurucu sıcaklarından kaçıp kendinizi serinletecek yer aradığınızda kurtarıcınız olur. Şık tasarımları ve kullanım alanları ile oldukça cazip hale gelen teras kapama ankara sistemlerinin tercih edenlerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Dayanıklı ve uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünler konusunda mavi mozaik uygun ödeme seçenekleri ile ihtiyaçlarınızı karşılamayı hedeflemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git