Samsung Galaxy Tab 3 Şarj Almıyor, Açılmıyor ?

Samsung Galaxy Tab 3 Şarj Almıyor, Açılmıyor ?
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 218 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Teknolojinin en başarılı isimleri arasında yer alan Samsung, farklı alanlarda ürettiği teknoloji harikası cihazlar ile birçok kişinin tercih ettiği isimler arasında yer almayı başardı. En geniş ekrana sahip yeni nesil teknolojiye sahip Samsung Galaxy Tab 3 hızlı ve uzun giden batarya ömrü sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen modeller arasında yer almayı başardı. Özellikle kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlar arasında bataryanın tamamen boşalması ile beraber cihazın şarj almaması ve açılmamasının nedenleri ayrıntılı bir şekilde cihaz üzerinde yaptığımız incelemeler ile sizlere kolay bir şekilde nasıl çözeceğinizi görsel olarak anlatmaya çalıştık.

İnternet üzerinden yaptığınız araştırmalar ile Açma kapama + Ses kısma tuşuna 40 saniye basıldıktan sonra cihazın açılma durumu söz konusuyken bazı cihazlarda bu problem tamamen çözüme ulaşmıyor.

Samsung Galaxy Tab 3 Şarj Almıyor, Açılmıyor ?

 

İlk olarak cihazı düz bir zemine koyuyoruz ve kredi kartı veya cihaza zarar vermeyecek plastik bir malzeme ile gri kısmın üstünden hafif baskı uygulayarak cihazın kapağının açılma işlemini gerçekleştiriyoruz.

 

Cihazın arkasında herhangi bir vida bulunmadığından aşırı dikkat etmenize gerek yoktur. Açılan kısmı yavaş yavaş gerdirerek kapağın açılmasını sağlarız.

Kapak açıldıktan sonra Tabletin bataryası ve devrelerini göreceksiniz. Alt kısımda yer alan resimde gösterdiğim yeri kürdan veya plastik bir malzeme ile kablolara zarar vermeden havaya doğru kaldırıyoruz.

Bu kabloyu söktükten sonra 15 – 20 dadika sonra tekrar eski yerine takın ve cihazı şarja takın. Yaklaşık olarak 1 saat kalsın ve Power ile beraber ses kısma tuşuna 40 saniye basın eğer tabletin ekranında şarjın olmadığını gösteren uyarı çıkıyorsa, sorun bataryadan kaynaklıdır.  Yada hiç açılmıyorsa sorun şarj entegresinden kaynaklı olabilir.

Siyah kısımında “BU KISIM” olarak belirttiğim alan cihazın şarj entegresidir. Bu ürünün fiyatı 30 – 50 Tl arasında değişmektedir.

Samsung T810 Galaxy Tab S2,T350 Quad Core,Samsung S560 White Quad Core, T560 Black Quad Core, Samsung T350 Quad Core, Samsung T550, Samsung P550 Quad Core, T113 Galaxy Tab 3, Samsung T807 Galaxy TAB açılmamam sorunu, Samsung T700 Şarj almıyor, Samsung T800 Galaxy çalışmıyor,SAMSUNG T230 QUAD CORE,Samsung tablet kapağı nasıl açılır ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git