Saç Boyasını Akıtmak İçin Bitkisel Çözüm

Saç Boyasını Akıtmak İçin Bitkisel Çözüm
25 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 221 kez okundu.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Kadınların saç konusunda ne kadar hassas olduğunu nerdeyse hepimiz biliyoruz. Özellikle saçını kendi boyamak isteyen bayanlar aldıkları saç boyalarının üstündeki renk tonlarını yakalayamadıklarından tekrar farklı bir renge boyamak isteyebilirler. Her tenin kendine özgün saç renkleri bulunmaktadır. Ne kadar çok saç boyanırsa,o kadar fazla saç kırıkları meydana gelir. Özellikle saç kırıklarının oluşmasını istemeyen bayanların bitkisel olarak saçlarına zarar vermeden saç boyasını nasıl akıtabilecekleri konusunda ayrıntılar yazımızın devamında yer almaktadır. Saç boyasını akıtmak için kullanılan içerisinde kimyasal madde barındıran ürünlerin saça ne kadar fazla zarar verdiği herkes tarafından bilindiğinden doğal yöntemi tercih edenlerin sayısıda küçümsülmeyecek kadar fazladır.

Saç Boyasını Akıtmak İçin Bitkisel Çözümler

Sağlık yönünden oldukça faydalı olan limon içerisinde yer alan asit ile saç boyasını akıtmak için en mantıklı yöntem olarak tercih ediliyor. İlk olarak limon suyu ile saçınızı durulayın ve devamında yarım saat kadar bekletin. Daha sonrasında saçı durulayın.

Beyaz Sabun

Saç boyasını silme özelliği bulunan beyaz sabun, siyah saçı başarılı bir şekilde akıtıyor. Sabunun kurutma özelliğinden kaynaklı olarak saçınızı her yıkadığınızda saç kremiyle saçın yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz. Sabun ile saçınızı bir müddet köpüklü bıraktıktan sonra durulayın.

Karbonat ile Saç Boyası Nasıl Akıtılır ?

Kullandığınız şampuan içerisinde 3 çay kaşığı karbonat ekleyin ve karıştırın, daha sonra şapmuanı yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra durulayın.

Saç boyasını akıtmak için üst kısımda yer alan bitkisel yöntemler sayesinde saçınıza zarar vermeden eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz. Bayanlar saç boyasını beğenmediğinden saç boyası akıtma işlemini tercih ederler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git