Promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak

Promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak
17 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 125 kez okundu.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Uzun süredir emeklilerin merakla beklediği promosyon ödemeleri 1 Mart 2017 itibari ile başlıyor. Ödemeler yaklaşık olarak 3 ay sürece ve bu ödemeden 11.5 milyon emekli yararlanacak. Ödemeler T.C kimlik numarasının son rakamlarına göre sıralamaya alınacak ve buna göre maaş hesaplarına yatacak. Maaşa ek olarak promosyon ücretleri 300 – 450 Tl arasında değişecek. Emekli maaşı 1000 Tl altında olan 2.3 milyon emekli yaklaşık olarak 300 lira ek ücret alacak. Emekli maaşı 1000 – 2000 Tl arasında değişen 8.5 milyon emeki ile 375 lira alırken en çok promosyon ücretini alacak olan 791 bin emeklinin maaşları 2000 tl ve alacakları promosyon ücreti ile 450 TL ödenecektir.

Bu prosmosyon ödemelerine tüm bankalar katılmış durumda değil, bu nedenle maaşını devlet bankası ziraat bankasından alacak olanlar bankaya giderek promosyon sözleşmesi imzalamaları gerekecek. Sözleşme imzalamayanlara promosyon ödemesi yapılmayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk) bugün yaptığıı açıklama ile 16 bankayla prosmosyonlar konusunda protokol imzaladığı açıkladı. Promosyon ödemesi yapacak bankalar : Ziraat, İş Bankası, Yapı Kredi, ING, Akbank, Burgan, Vakıfbank, TEB, Garanti, QNB Finansbank, Şekerbank, Halkbank, Fibabanka, PTT, Denizbank, ICBC Turkey

Promosyon Almak için Yapılması Gerekenler

Öncelikle bankalar ile 3 yıl maaşın kalacağına dair sözleşme yapılacak. 2 Adet otomatik ödeme talimatı verilecek, bununla birlikte kredi kartı ve kredili mevduat hesabı zorunluluğu bulunacak. Promosyon ödemeleri maaş hesaplarına yatacak. T.C kimlik numarasının son rakamına göre ödeme sırasına göre promosyon ücretleri yatacak.

Sağlık sorunları nedeniyle bankaya gidemeyecek olan emekliler için SGK evde maaş ödemesi yapıyor. Sgk’yı veya bankayı arayarak sözleşmeyi evde imzalamayı isteyebilirsiniz. İki maaş alanların promosyon ücretleri alınan maaş toplamına göre yeniden hesaplanacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git