Nilay Deniz kimdir (Biyografi)

Nilay Deniz kimdir (Biyografi)
18 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Birçok dizinin sezon finali yapmasının ardından yeni diziler yaz sezonuna damgasını vurmayı başardı.Yayınladığı ile bölümü ile izleyicisini ekran başına kitlemeyi başaran “Ateş Böçeği” dizinde aslı karakterini canlandıran genç yetenek Nilay Deniz birçok kişinin merak ettiği oyuncular arasında yer almayı başardı. Sempatik tavırları ve deli dolu hareketleri ile birçok kişinin ilgisini çeken Nilay Deniz’in yaşamına dair merak ettiğiniz tüm ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yaz Sezonunda yayınlanan dizilerde yeni yüzleri görmek mümkün olduğundan 2017 yazına damgasını vuran güzel oyuncu 3 Mayıs 1993 yılında Aydın’da doğmuştur. Babasıda kendi gibi oyuncu olan genç yeteneğin küçük yaşlardan beri oyunculuk alanına ilgili olduğu bilinmektedir. Eğitim alanında istediği başarıyı elde edemeyen Nilay Deniz, özel tiyatro kollarında eğitim alarak oyunculuğu meslek olarak ilke edinmiş ve bu yolda başarılı olmayı hedeflemiştir. 16 yaşında katıldığı amatör güzellik yarışmasında derece elde edememesine rağmen başarılı isim Serdar Akar tarafından fark edilerek, profesyonel anlamda oyunculuk dalında ilk adımını atmıştır. Görüntü yönetmeni olan Erçin karabulur ile nişanlı olan oyuncunun önümüzdeki yıl evlenmesi bekleniyor.

NİLAY DENİZ OYUNCULUK HAYATI

Oyunculuk alanında ilk olarak 2010 yılında yayınlanan Behzat Ç. dizisi ile rüya karakteri ile atmıştır. Daha sonra uzun bir aranın ardından 2015 yılında Aşk Yeniden dizisinde Selin karakterine hayat vermiştir. Doğal güzelliği yanı sıra profesyonel olarak oyunculuk dalında iyi bir performans sergileyen başarılı oyuncu “Ateş Böçeği” dizisinde taksi şöförünü canlandırmaktadır.

Aldığı Ödüller:

Genç yetenek, 2015 – 42. Pantene Altın Kelebek Özel Jürisi tarafından “Parlayan Yıldızlar” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Nilay Deniz Rol Aldığı Diziler:

2017 senesinde Ateş Böceği dizisinde oynadı
2017 senesinde Dayan Yüreğim dizisinde oynadı
2015 senesinde Aşk Yeniden dizisinde oynadı
2014 senesinde Ah Neriman dizisinde oynadı
2013 senesinde Güneşi Beklerken dizisinde oynadı
2013 senesinde 20 Dakika dizisinde oynadı
2011 senesinde Mor Menekşeler dizisinde oynadı
2011 senesinde Hayata Beş Kala dizisinde oynadı
2010 senesinde Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde oynadı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git