Nefes Alamama Korkusu Neden Olur

Nefes Alamama Korkusu Neden Olur
18 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 194 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Stres,Deprasyon ve psikolojik nedenlere bağlı olarak büyük bir sağlık sorunu haline gelen nefes alamama korkusunun altında “Panik Atak” hastalığı yer almaktadır. Özellikle gençlerde görülen bu durum kişinin nefes alamama gibi hissetmesi ve gece geç saatlerde ölme korkusu yaşamasına neden olabilir. Uzmanlar tarafından kişinin yaşam standartları göz önünde bulundurularak yaşam biçimi ele alınır. Ülkemizde son zamanlarda hızlı bir şekilde yaygınlaşan panik atak hastalıkları, insanın yaşam kalitesini düşürmektedir.

Ne Gibi Belirtileri Bulunuyor ?

Sıklıkla gece geç saatlerde ortaya çıkan bu durumda hastaların kalp atışlarında artış,ağız kuruması gibi durumlar gözlemlenir. Beyin hücreleri tarafından oluşturulan reaksiyonlar tarafından ortaya çıkan uyarılar ile ortaya çıkar.Özellikle hastaların kapalı ve karanlık alanlarda duramadıkları gözlemlenir. Bu hastalık farklı evrelerdedir. Hastalar takip edilme ve ölecek gibi olma gibi hislere kapılabilir.

Nefes alırken hızlı veya yavaş olarak farklı tepkimeler gözlemlenir. Bu durumda hastaların genel olarak nefes ile ilgili bir problemi olup, olmadığını düşünmeleride bundan kaynaklıdır. Tıp alanında tedavisi oldukça yavaş olan bu durumlarda hastaya sakinleştirici ilaç ve çaylar verilmeside hastanın devamlı uyku modunda olmasına neden olur.

Panikatak Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir ?

Öncelikle hastanın psikolojisini etkileyen nedenler bulunmalıdır. Hasta bu sorunları atlatması ile beraber hastalık yavaş yavaş ortadan kaybolacaktır. Uzmanlara göre bu durumun tamamen psikolojik olduğu belirlenmiştir. Hasta düşüncelerini oluyor gibi hisetmeside bundan kaynaklıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git