Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler
6 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 186 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Uzman kişiler tarafından tasarlanan mutfaklar bir süre sonra kullanım açısından yetersiz gelmeye başlamaktadır. Bu yüzden birçok eşyanın bulunduğu mutfaklarda düzenli olmak en önemli kurallardan biridir. Herşeyin yerli yerinde olması işlerinizi kolaylaştırırken, daha sağlıklı yemekler yapabileceksiniz.  Kullanılan malzemenin sağlık yönünden zararları olmaması gerekir.

Mutfağın Ekonomik Kullanımı Askılık ve Raf Kullanımı

Kaşık, tabak ve baharatlık gibi araçların yerleştirilmesi için çeşitli mağazalarda malzemeler bulunmaktadır. Bu ürünler ile daha toplu bir alan elde edilebilecektir. Mutfak havlularını asmak için çeşitli küçük yapışkan malzemeler alınabilir. Kendi hayal gücünüzü devreye koyarak yeni ürünler elde edebilirsiniz. Örneğin bir mandalın bir tarafını tutkal ile duvara yapıştırabilirsiniz ve havlunuzu mandala asabilirsiniz.

Komodin ya da özel tasarladığınız raflar elde edebilirsiniz. Bu raflara baharatları, bakliyatları yerleştirebilirsiniz.

Mutfak kapısının arkasını askılık takarak mutfak önlüklerini, oklavalar ve poşetlik asabilirsiniz.

Tencere kapakları için özel tasarımı olan çekmeceli bir sistem yaptırabilirsiniz. Böylece daha kolay kullanım sağlanacaktır.

Tencere ve Kapakları

Dolap raflarının altına askılıklar monte ederek tencere kapaklarını asabilirsiniz. Bu yöntem tencere kapaklarınız için özel bir alan oluşturmanızı sağlayacaktır.

Mutfak duvarınızın eni boyunca bir askılık yaparak tavalarınızı burada muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca tencereleri ve kapaklarını altlı üstlü olmak üzere bu alana asabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz aracı anında bulabilir ve rahat kullanım sağlayabilirsiniz.  Zamanınızın büyük bir bölümünü yemek yaparak geçiriyorsanız, herşeyin düzgün ve kullanışlı olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Bayanların mutfak alanlarından daha fazla verim elde etmeleri için Mutfak dolapları seçerken daha kullanışlı ürünler tercih edilmelidir.

Kiler

Kendinize bir kiler oluşturabilirsiniz. Rafların çekmece şeklinde hareketli olması kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Tezgah Kullanımı

Tezgahta sürekli kullandığınız malzemeleri bir sepet ya da tepsi benzeri malzemeye doldurarak el altında bulundurabilirsiniz.

Çekmeceler

Çekmecelerin dağınıklığı her mutfakta büyük problem oluşturmaktadır. Bunu önlemek için çekmecelerin içini kalın bir karton ya da kontrplak ile istediğiniz şekilde bölmelere ayırmalısınız böylece daha düzenli olacaksınız.

Temizlik Malzemeleri

Temizlik malzemelerini bir sepet içerisine yerleştirerek eviyenin altındaki dolaba yerleştirebilirsiniz. Çöp kutusunu aynı dolap içerisine yerleştirebilirsiniz. Temizlik malzemeleri için özel bölmeler oluşturarak bir çekmece kullanabilirsiniz.

Hayalinizin mutfağına sahip olmak istiyorsanız Mobilya seçiminde doğru kararlar vermeniz gerekecektir. Albenisi çok olan mobilyalardan uzak durmanız, kaliteli ürünleri tercih etmeniz uzun süre bu ürünleri en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Profesyonel anlamda Ankara Mobilya sektöründe sizlerde mobilya arayışlarınızda dikkatli olun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git