İnternetten Hastane Randevusu (MHRS) Nasıl alınır

İnternetten Hastane Randevusu (MHRS) Nasıl alınır
22 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 227 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sağlık alanlarında vatandaşların daha rahat bir şekilde randevularını gerçekleştirmek ve sıra bekleme derdinden kurtulmak için 2009 yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde başlatılan çalışmalar 2011 yılında Ülkemizin genelinde internet üzerinden kolay bir şekilde randevunuzu almanızı sağlamaktadır. Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler başta olmak üzere Ağız ve Diş sağlığı hizmeti veren hastanelerden de randevu almak ve doktor seçme gibi işlemleri daha kolay bir hale getiren MHRS teknolojinin gelişmesi ile beraber farklı uygulamalar ile daha kolay hale getirilmiştir.

İnternetten Hastane Randevusu (MHRS) Nasıl alınır ?

İnternet üzerinden yapacağınız randevu başvuru sisteminde en fazla 4 adet randevu oluşturabilirsiniz. Aynı güne randevu alamazken, doktor ve bölüm durumuna göre 1 ile 4 gün içerisinde randevu alabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra iptal işlemlerinizi randevuya 80 dakika kala gerçekleştirebilirsiniz. Randevu alacağınız hastaneden en fazla 1 randevu talebi oluşturabilir, farklı hastanelerde toplam 2 randevu alabilirsiniz.

Alt kısımda yer alan MHRS randevu sistemine giriş yapın. Karşınıza daha sonra alt kısımda resimde yer alan İl Seçimi ekranı gelecektir.

https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/

hastane-il

İl seçiminin ardından hangi hastaneden randevu almak istiyorsanız, detaylı bir şekilde  O ilde yer alan hastaneler karşınıza çıkacaktır.

hastanebolum

Örnek olarak Ankara 75. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı merkezinden randevu almak için üzerine bir kere tıkladıktan sonra alt kısımdaki gibi randevu al kısmı karşınıza çıkacaktır.

hastane-randevu

Hastaneye ait adres ve telefon kısımlarının yer aldığı ekran karşınıza gelecek, Kırmızı şekilde belirtilen RANDEVU AL seçeğine tıklayın.

uyelik

Eğer Daha önceden üyeliğiniz bulunmuyorsa Yeni Üye Seçeğine tıklayın. Karşınıza alt kısımdaki gibi kişisel bilgilerinizi talep eden bir ekran gelecektir. Eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra İletişim Bilgileri ve Güvenlik Bilgilerini doldurduktan sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Sağ kısımda yer alan resimdeki üyelik formunun eksiksiz olması gerekiyor. Eğer daha önceden üyelik aldınız ve şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken Şifremi Unuttum kısmına tıklamak ve T.C.Kimlik No ile Mail veya Telefon bilgilerinizi girerek şifrenizi sıfırlamanız gerekiyor.

 

Üyeliği Bulunan ve Randevu Almak isteyenlerin direk randevu kısmına tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapması gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra İl ve İlçe seçimi yapıyorsunuz. Burdan Klinik tarzı seçim yaparak hangi hastanelerin bu hizmeti verdiğiniz görebilirsiniz ve randevunuzu değiştirebilirsiniz.

hastane-randevu-sistemi

Randevunuzu 3 adımda alabileceksiniz.

1. adımda sol taraftaki arama araçlarını kullanarak uygun hekimlerin listesini getirebilirsiniz.
2. adımda hekim listesinden istediğiniz hekimi seçerek hekim çalışma cetvelini görüntüleyebilirsiniz.
3. adımda hekim çalışma cetvelinden uygun bir slot seçip randevunuzu kaydedebilirsiniz.

Randevu Ara Seçeneğine tıkladıktan sonra uygun tarih ve doktor hakkında bilgiler yazmaktadır. Burdan Doktorun bulunduğu kısıma bir kere tıklayarak farklı saatlere randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
doktor

Hastane Randevusu nasıl alınır, Nasıl Üye olunur, internetten randevu alma resimli anlatım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git