Site Rengi

HP LaserJet 1010 Windows 10 Driver Sorunu

21.05.2016
1.298
HP LaserJet 1010 Windows 10 Driver Sorunu

Microsoft tarafından geliştirilen ve birden fazla bilgisayara ücretsiz olarak sunulan Windows 10 işletim sistemi hızı ve beraberinde getirdiği özellikler ile birçok kişinin kullandığı en yaygın işletim sistemleri arasında yer alıyor. Yeni Laptop ve Masaüstü bilgisayarlarda Windows 10 kurulu olarak gelmesi ile beraber eski tür yazıcı ve benzeri cihazların çalışmaması gibi durumlar söz konusu olurken, Hızlı baskı ve güvenilir markası ile en çok tercih edilen HP LaserJet 1010 yazıcısı kutu içerisinden çıkan driveri ile sadece Windows Xp ve Vista sürümleri ile uyumlu çalışırken, yeni yazıcı tanıtmak isteyen kişiler farklı problemlerle karşılaşabiliyor. HP LaserJet 1010 serisi driverler Windows 7, 8 ve 10 sürümleri ile uyumlu olmadığından yazıcıyı kurmanız için sizlere farklı bir alternatiften bahsedeceğim.

HP LaserJet 1010 Windows 10 Bilgisayara Nasıl Kurulur ?

Hp LaserJet 3055 PCL5 serisi tüm işletim sistemlerine uyumlu olduğu için bu driveri HP LaserJet 1010 modeli ilede kullanabilirsiniz. Hepimizin bildiği gibi yeni nesil bilgisayarlarda USB 2.0 ve USB 3.0 girişleri yer alıyor. Eski yazıcılar USB 3.0 uyumlu olmadığından 2.0’a takılması gerekiyor.

Denetim masasına giriş yaptıktan  sonra “Aygıt ve Yazıcılar” kısmına tıklayın.

aygit
Denetim masasından gerekli kısmı seçtikten sonra alt kısımdaki ekran karşınıza gelecek. Yazıcı ekle seçeneğini seçtikten sonra büyük ihtimal usb ile bağlantılı olan yazıcınız bulunamayacağından, İstediğim yazıcı listelenmiyor seçeneğini seçin.

windows-10-yeni-yazici-ekleme1-1024x599

HP LaserJet 1010 yazıcınızı farklı işletim sistemlerine kurmak için daha sonra “El ile yapılan Ayarlarla yerel yazıcı veya ağ yazıcısı ekle” seçeneğine tıklayıp ileri diyoruz.

windows-10-yazici-bulma2

Buradaki amacımız farklı sürücüyü HP LaserJet 1010 yazıcımıza yüklemek ve çalışmasını sağlamak.

windows-10-yazici-surucusu-guncelleme2

Elinizde bu modelin Windows 10 ile uyumlu sürücüsü bulunmadığından “Windows Update” kısmına tıklıyoruz.

hp

Karşımıza üst kısımdaki gibi bir ekran gelecek burdan Hp markasını seçtikten sonra, Hp Laserjet 3055 PCL5 (HP) driverine tıklayarak ileri diyoruz ve yazıcınız artık kullanıma hazır duruma gelmiştir. Yazıcılar kısmında görebilir, yazıcı ayarlarından sınama sayfası yazdırabilirsiniz.

HP LaserJet 1010 Windows 10 çalışmıyor, Driver sorunu, yazıcılar neden uyumsuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.