Hint yağının Faydaları Nelerdir ?

Hint yağının Faydaları Nelerdir ?
19 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 140 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Tedavi ve Tıbbı alanlarda kullanılan hint yağı tohumlara yapılan işlem sonrası soluk sarı renkli bir sıvıdan meydana gelmektedir. Enfeksiyonlara karşı savaşma konusunda oldukça dirençli olan Hint yağının içerisinde güçlü olmasını sağlayan antioksidan özellikleri yer almaktadır. Vücüdun çeşitli yerlerinde meydana gelen iltihaplanmaların engellenmesinde birçok kişinin tercih ettiği hint yağının bununla birlikte farklı faydaları bulunmaktadır. İçerisinde yer alan doymamış yağ asitlerinin büyük miktarda olması hızlı bir şekilde fayda sağlamasında etkilidir. Kene otu bitkisinden üretilen risinoleik asit bakımdan oldukça zengin olan bitkisel yağın sağlık yanı sıra, güzellik yönünden de birçok etkisi bulunur.

hint-yagiHint Yağının Faydaları Nelerdir ?

Cilt Problemleri : Akne, Güneş yanığı, siğil, çıban, ayak mantarı gibi sorunlarda hızlı iyileşme süreci sayesinde tercih edilir. Sivilcelere karşı oldukça etkili risinoleik asit bakterilerle savaşarak akneleri ortadan kaldırır.

Saçkıran : İçerisinde bulunan salisilik asit bu sağlık sorunun tedavisinde oldukça başarılıdır.4 çay kaşığı Hindistan cevizi yağıyla, 2 çay kaşığı Hint yağını karıştırın ve saç kıran olan bölgeye sürün üzerini pamuk veya herhangi bir kuru bezle kapatın. Bu karışım tüm gece boyunca saçkıran olan bölgesinde kalsın ve saçkıran ortadan kalkana kadar tekrarlayın.

Kabızlık : Müshil etkisi yaratan laksatiftir. İki Çay kaşığı soğuk bir şekilde preslenmiş olan hint yağı 3 gün boyunca ağızdan alınarak kabızlığın ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Sağlık yönünden 3 günden fazla kullanılmamalıdır.

E Vitami : Tırnak ve Tırnak etlerinin tedavisinde içerisinde barındırdığı E vitamini oldukça etkilidir.

Hint Yağının Güzelliğe ne gibi faydaları bulunuyor ?

Besleyici özelliği nedeniyle kaş ve kirpiklerin hızlı bir şekilde uzaması ve kalınlaşmasına yardımcı olan hint yağı beraberinde parlaklık ve yüze canlılık getirmektedir. İçerisinde oldukça fazla yağ bulunduğundan saç tipine göre çok miktarda kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Keloit tipi sertleşmiş yara dokularının tedavilerinde de kullanılır. Derinin yumuşaması ile yara dokusunun parçalanarak iyileşmesine yardımcıdır. Beyaz Kan hücrelerini uyardığı bilim adamları tarafından kanıtlanan hint yağı yara izlerini ortadan kaldırırken, yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Dudaklarda meydana gelen kuruluk ve soyulmaları hızlı bir şekilde ortadan kaldırarak, daha canlı bir hale gelmesini sağlar.

Hint yağını Aktar ve Lokman hekimlerinden hazır olarak tedarik edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git