Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?
27 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 84 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Her insan hamile olduğunu öğrendikten sonra yaşadığı sevinç üzerine cinsiyeti hakkında düşünmeye başlıyor. Bilimsel olarak erkek ya da kız çocuğu olduğu 4-5 ayda belli oluyor olsa da gerek halk anlatıları gerek halk arasında edinilen tecrübelerle bir takım yollarla tahminler yürütülebiliyor. Bu tahminlerin bilimsel bir değeri olmasa da doğruluk olasılığı da bulunuyor. Tabi ki kız ya da erkek olsun hiçbir anne baba ayırt etmez fakat yine de cinsiyetini nasıl özellikleri olduğunu her anne baba merak ediyor. Peki, kız bebek olma ihtimali nelere göre belirleniyor?

Kız Bebek Olma İhtimali

Öncelikle eğer kız bir çocuğa hamileyseniz çok sıkıntılı bir hamilelik başlangıcınız bol mide bulantınız oluyor. Bazı annelerin saçlarında kırmızı lekeler görülebiliyor. Anneler genellikle ekşi meyveler, yemekler aşeriyorlar. Anneler güzelliklerini kız bebeklerine verdiği için çirkin görünebiliyorlar. Kalp atışı genelde 140 oluyor. Kız bebek hamileliklerinde anneler genelde çok kilo alıyor ya da bebek aşağıya doğru yerleştiği için basen ve kalça bölgesi öyle gözüküyor. Eğer kız bebek taşıyorsa annenin sağ ve sol göğüslerinde fark görülüyor.

Sol göğüsün sağ göğüs e kadar daha büyük göründüğü söyleniyor. Çok peynir aşeriyorsanız da kız bir çocuğa hamile olabiliyorsunuz. Halk arasında genelde kız çocuğu olması için ekşi yedirilse de genelde tatlı aşeriliyor. Yumurtlama döneminde ise süt ürünleri tüketiyorsanız kız bebek ihtimaliniz artıyor. Bu nedenle yine canınız hamilelikte süt ve süt ürünleri çekiyorsa kız olma ihtimali oldukça yüksek gözüküyor. Hamur işleri aşermek de kız çocuğu belirtilerini arttırıyor. Bu anlatılanlar bilimsel olmasa da senelerdir halk arasında bilinen ve doğruluğu olan şeylerden oluşuyor. Yine de doktor muayenesinde kesinleştirmeden net bir karar vermemeniz çok daha iyi oluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git