Evde gül suyu nasıl yapılır

Evde gül suyu nasıl yapılır
10 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 153 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Gül uyu cildi canlandırmak ve temizlemek için bayanlar tarafından sıklıkla kullanılır. Hazır gül sularına karşı evinizde kendi emeğinizle hazırlayabileceğiniz gül suları en güzel bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Gül’ün doğal yapısı cildi ferahlatmak için uygulanabilecek en sağlıklı yöntemler arasındadır.  Evinizde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz Gül suyunu gözlerinizi temizlemek ve saç bakımında kullanabilirsiniz.

Gül Suyu Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler nelerdir ?

  • Taze ve ilaçsız Gül yaprakları, özellikle birçok kişinin bahçesinde yetiştirilen güllerin daha iyi geldiği bilinmektedir.
  • Gül suyu hazırlamak için Büyük boy tencere
  • Cam kase
  • Saklama poşeti içerisinde daha önceden dondurduğunuz buz
  • Su

Evde Gül Suyu Nasıl Hazırlanır ?

İlk olarak 5 veya 8 adet gül yapraklarını birbirinden ayırın ve üzerinde herhangi birşey kalmaması için su ile durulayın. Gülleri daha önceden hazırladığımız tencereye koyarak, üzerini kaplıyacak şekilde su ilave edin. Cam kaseyi tencerenin ortasına suyun üzerinde yüzecek şekilde koyun. Isı sonrası buharlaşan cam kaşe gül suyunu aynı ortama toplayacaktır. Cam kase tercih etmemizde ki neden ısıya karşı dayanıklı olmasıdır. Tencerenin kapağını ters bir şekilde koyduktan sonra üzerine buz poşetini yerleştirin. Su ısındıkça buharlaşacak ve kapak üzerinde biriken su cam kabın içine damlayacaktır.

Isıtma işlemi Orta kısık ateşte olmasına dikkat edin. Fazla kaynatılması istediğiniz gül suyunun oluşmasını engelleyecektır.

Yakşık olarak 30 dakika sonra cam kase içerisine gül suyunun birikmiş olduğunuz görebilirsiniz.

Herhangi bir şişeye aktardığınız gül suyunu daha sonra cilt ve saç bakımları için kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git