Dünya Çevre Günü mesajları- 5 Haziran Dünya Çevreler Günü Doodle oldu

Dünya Çevre Günü mesajları- 5 Haziran Dünya Çevreler Günü Doodle oldu
6 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 182 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Her yıl düzenli olarak 5 Haziran tarihinde Dünya Çevre günü olarak kutlanmaktadır. Çevrenin insan için önemini ön plana çıkaran günde özellikle öğrenciler bu güne özel olarak çalışmalar hazırlanması istenir. Dünya’nın en yaygın arama motorlarından Google bu önemli günü unutmayarak Doogle ile Dünya Çevre gününün anlamını ve önemini belirtmesi ile birçok kişi bugünün önemini ve birbirinden özel mesajları araştırmaya başlamıştır.

Dünya Çevre Günü ile ilgili Mesajlar

 • “Doğa! En küçük bir çaba harcamadan ve mükemmel bir kusursuzlukla en basit maddeden son derece farklı şeyler yaratıyor; hepsinin üzerine de ince bir tül örtüyor. Yarattığı her bir parçanın kendine has özellikleri, her bir durumun ayrı açıklaması var ama sonuçta hepsi birlikte bir bütünü oluşturuyorlar.” (Goethe)
 • “Her şeyin prensibi şudur; her şey sudan gelir ve tekrar suya döner.” (Milet`li Thales M.Ö. 650-560)
 •  “Çiçekler ki, güzelliğin simgesidir; yasamın, umudun ve sevincin ifadesidir. Çiçekler ki, gönüllerin dilidir; rengarenk, burcu burcu, sevgi, ask ve hatıralarla doludur.” (Ali Duran)
 •  “Toprağın dostlara ihtiyacı vardır; ona dostça davranalım!”
 •  “Kıyamet kopmak üzere bile olsa, elinde bir fidan varsa, bu fidanı dikmemezlik etme.”
 • “Yeryüzü basitçe insanoğlu için bir erzak deposu ve çöp kutusu değildir. Yeryüzünün felaketimiz pahasına gözardi ettiğimiz kendi gereksinimleri ve dinamiği vardır.”(Mary Mellor)
 • “Orman yurdun öz evladı ormansız yok dünya tadı.” (Aşık Veysel)
 • Yaşamak! Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine bu hasret bizim!”(Nazim Hikmet)
 • “Kirli çevre insanin ruhunu kirletir, kirli ruhlar çevreyi kirletir.” (Aziz Nesin)
 • Doğa insanların ihtiyacını karşılayacak bir kaynak topluluğu olarak görmek çevrenin yok olmasına davetiye çıkarmak demektir.
 •  “Bir nokta açıktır: Dünyamız emin ellerde değildir ” Yeni dünya düzeni” yeryüzünü ölüme mahkum etmiştir” (Peter F Drucker)

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

Uluslararası anlaşmalar çevrevesinde çevre sorunları konusunda sorumluluk ve görevlerini her zaman yerine getiren Türkiye, 2023 yılında hedeflerini sürdürmeyi ilerlemelerini kalkınma anlayşına göre belirlemiştir. Tabiatın korunması, ağaçlandırma ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Çevre sorunlarının önüne geçmenin en önemli faktörü çoçuk yaşlarda toplum ve çevrenin önemini insanlarda bilinçli hale getirmektedir.

Soluduğumuz havanın,içtiğimiz suyun, ayak bastığımız toprağın ve bilinçsiz bir şekilde tüketilen kaynakların insan geleceğini olumsuz bir şekilde etkileyeceğini unutmamalı ve bunların önemini çevremiz ile paylaşmamız gerekmektedir.Dünya Çevre Günü’nün çevre sorunları konusundaki toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ediyor, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyor.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git