Bikini İzlerinden Kurtulma Yolları

Bikini İzlerinden Kurtulma Yolları
5 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Tatilde denizin, kumun ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak çok keyifli ama ya sonrası? Bikininizin ya da mayonuzun modeli size güneş yanıkları olarak dönebilir. Tüm yıl bikini iziyle gezmek de oldukça demode. Bu sebeple sizler için bikini izlerini, yok etmenin yollarını araştırdık. Plajda bikinisinin iplerini çözmek istemeyenlerin ya da unutmuş olanların hiç vakit kaybetmeden bu listeye bakması şiddetle önerilir.

  • Geleneksel Türk Yöntemi : Kese

Geçmişten günümüze aktarılmış olan en güzel geleneklerden biri olan keselenme yöntemi ile hem tatil sonrasında cildinizi yenileme fırsatı bulabilir hem de bikini izlerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Ancak dikkat, sık yapılan kese işlemi cildinizi yıpratabilir. Bu nedenle bir haftadan kısa aralarla kese yapmamaya dikkat etmelisiniz.

  • Peeling

Cildiniz üzerinde kese yapmakla hemen hemen aynı etkileri yaratan peeling işlemi sayesinde de bikini izlerinizden kurtulabilirsiniz. Çünkü peeling, cildinizin üzerinde bulunan ve güneşten zarar görmüş ölü tabakaları, canlı olan alt tabakadan sağlıklı bir şekilde ayırmanıza yardımcı olan bir yöntemdir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise peelingsonrası başlar. Peeling sayesinde yenilenen cildinizi güneşin zararlı ışınlarından mutlaka korumalısınız. Bunun için cilt tipinize uygun ve yüksek koruma özellikli bir güneş kremini yanınızdan eksik etmeyin.

  • Solaryum

Pek çok yan etkisi ve zararı olduğu bilinen solaryum da bikini izlerinden kurtulmanın yöntemlerinden biri. Ancak çok ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorsanız solaryuma girmekten uzak durmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Bırakın bikini izleriniz gözüksün, en azından cildinizi daha fazla zararlı ışına maruz bırakmamış olursunuz. Yine de “bikini izlerimden hemen kurtulmam gerekiyor” diyenlerdenseniz solaryumu deneyebilirsiniz. Hemen belirtelim: solaryuma gittiğinizde bikini izlerinizden kurtulmak istediğinizi mutlaka görevlilere bildirin. Böylece kabini istediğiniz sonucu almanız için özel olarak hazırlayacaklardır.

  • Acil Yardım : Pudra ya da Fondöten

Bikini izleriniz sizi genel olarak rahatsız etmiyorsa ancak özel bir davete gidecekseniz ve sadece o günlük izlerinizi kapatmak istiyorsanız acil ve pratik bir yöntem olarak pudra ya da fondöteni kullanabilirsiniz. Bronzlaşan cilt renginize uygun olarak alacağınız bir pudra/fondöten sayesinde 5 dakikada tüm izlerinizi kapatmanız mümkün.

  • Tatile Çıkmamış Olanlar için Müjde: UV Filtreli Bikini ve Mayolar

Henüz tatile gitmediniz ve şimdiden bikini izlerini dert etmeye başladıysanız UV filtreli bikiniler tam size göre! Güneşin zararlı etkilerini önleyici özelliğe sahip olduğu öne sürülen kumaşlar ile yapılan bikini ve mayolar bu sene oldukça revaçta. Bu özellik sayesinde denizin ve güneşin keyfini bikini izlerini dert etmeden çıkarabilirsiniz. Çünkü UV filtreli bikini üreticilerinin iddialarına göre bu bikiniler iz bırakmıyor. Birçok çeşit içinden kendinize en uygun olan bikiniyi seçin ve tatilin tadını çıkarın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git