Banyo Yapmanın Faydaları Nelerdir ?

Banyo Yapmanın Faydaları Nelerdir ?
3 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 154 kez okundu.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Havaların ısınması ile beraber yaz aylarında terlemelere bağlı olarak daha fazla banyo yapıldığı bilinmektedir. Vücüdu rahatlatmanın ve temizlemenin en mantıklı yolu olan banyo sonrasında yapılan araştırmalar ile stres hormonu olarak bilinen kortizon seviyesinde azalmaların olduğu araştırmacılar tarafından kanıtlanmıştır. Sık sık banyo yapan kişilerin yaşlanmaları yavaşlarken, cilt bölgesinde meydana gelen sivilcelerde de azalmalar ortaya çıkmaktadır. Banyo sonrası tam yarar sağlanması için vücüdunuzu nemlendirici kremler ile rahatlatmanız gerekir. Tahmini olarak 45 – 60 dakikalık bir banyo sayesinde 130 kalori yakmanız mümkün, buda yarım saatlik egzersizle aynıdır.

Yaz aylarının yaklaşması ile beraber ortaya çıkan bahar yorgunluğunda meydana gelen kas ağrılarından da, sıcak ile beraber banyo sonrası rahatlayacağınıda fark edebilirsiniz. Vücüdun tüm kısmına uygunlanan ısı yorgunluk durumunuzunda uykunuzun gelmesini sağlayacaktır. Kan şekerinin yükseldiği durumlarda banyo yaparak kan şekerinin düşmesini sağlayabilirsiniz.

Kan şekerinizi düşürmeye çalışıyorsanız banyo basit bir çözüm olabilir. Yapılan araştırmalar banyonun kan şekerini düşürdüğünü gösteriyor.

Banyo Yapmanın Faydaları Nelerdir ? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Esra DEMİR dedi ki:

    Teşekkürler aradığımı buldum sonunda.

Sayfa başına git